Vi har upptäckt att du kanske använder en föråldrad webbläsare som inte är kompatibel med vår webbplats.
Toggle navigation
Community
Klubbar
Affiliations
Tävlanden
Logga in
Skapa konto
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Home
Events
Membership
Academies
Athletes
News
Ranking
Rules
Terms of Service
Competition Rules
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Gymnasium Cup
Home
Events
Membership
Academies
Athletes
News
Ranking
Rules
Terms of Service
Competition Rules
Konto
Logga in
Skapa konto
Community
Klubbar
Affiliations
Tävlanden
Ranking
Best Male Purple Belts
Senast uppdaterad för 10 timmar sedan
Rankings
Best Male Purple Belts
Global
1.
Андрей Вычегжанин
MATA LEAO
32
Points
5
Wins
1
Losses
3
0
1
2.
Maksim Gavrilov
Gymnasium
31
Points
4
Wins
0
Losses
3
0
0
3.
Demid Zolin
Gojira team
30
Points
6
Wins
1
Losses
3
1
0
4.
Генадий Колев
Gymnasium
28
Points
5
Wins
1
Losses
3
0
1
5.
Mayis Nersesyan
Hayastan MMA Academy - Armenia
26
Points
4
Wins
2
Losses
2
2
0
6.
Lado Barnovi
Legion Brazilian Jiu Jitsu
20
Points
3
Wins
0
Losses
2
0
0
6.
Павел Вагин
Gojira team
20
Points
4
Wins
0
Losses
2
0
0
6.
Nikita Devyatov
Universal Jiu Jitsu
20
Points
3
Wins
0
Losses
2
0
0
6.
Герман Деккер
Strela Team (official)
20
Points
4
Wins
0
Losses
2
0
0
10.
Юрий Кузнецов
CHECKMAT INTERNATIONAL
19
Points
2
Wins
0
Losses
2
0
0
11.
Shamil Chabaev
Strela Team (official)
18
Points
4
Wins
0
Losses
2
0
0
12.
Vyacheslav Melnik
Gymnasium
16
Points
2
Wins
3
Losses
1
2
1
12.
Leonid Garbuzov
Gymnasium
16
Points
3
Wins
4
Losses
1
2
1
14.
Сергей Лебедев
Piratas BJJ Academy
15
Points
3
Wins
2
Losses
1
1
1
15.
Shamil Baychorov
Gymnasium
14
Points
3
Wins
1
Losses
1
1
0
15.
Andrej Kalajtanov
Gymnasium
14
Points
4
Wins
4
Losses
1
1
2
17.
Petr Hubulov
KAYLAS TEAM
13
Points
2
Wins
1
Losses
1
1
0
18.
Irakli Mgeliashvili
Legion Brazilian Jiu Jitsu
12
Points
1
Wins
1
Losses
1
1
0
18.
DIMITRIY SAMARTSIDIS
10th Planet jiu jitsu Batumi
12
Points
0
Wins
1
Losses
1
1
0
18.
Игорь Толмачев - Шустов
Titan Jiu Jitsu Moscow
12
Points
3
Wins
1
Losses
1
1
0
21.
Yuriy Kazakov
Gymnasium
11
Points
2
Wins
1
Losses
1
0
1
21.
Unknown User
Gymnasium
11
Points
2
Wins
2
Losses
1
0
2
21.
Pavel Zaytsev
10th Planet jiu jitsu Batumi
11
Points
1
Wins
1
Losses
1
0
1
24.
Mikhail Bugaevski
Gymnasium
10
Points
2
Wins
0
Losses
1
0
0
24.
Yaroslav Protovchanskiy
Piratas BJJ Academy
10
Points
2
Wins
4
Losses
0
3
1
24.
Dmitry Greshnov
Kristian Cestaro Jiu-Jitsu Association
10
Points
2
Wins
0
Losses
1
0
0
27.
Roman Tarkil
Strela Team (official)
9
Points
2
Wins
0
Losses
1
0
0
27.
Aleksander Aivazov
KAYLAS TEAM
9
Points
2
Wins
0
Losses
1
0
0
27.
Аркадий Подоляко
AF Academy
9
Points
1
Wins
0
Losses
1
0
0
27.
IURII ERMAKOV
Zrteam
9
Points
1
Wins
5
Losses
0
2
2
31.
Rafig Salmanov
KAYLAS TEAM
8
Points
3
Wins
4
Losses
0
2
2
32.
Руслан Хашба
AF Academy
6
Points
0
Wins
2
Losses
0
2
0
33.
Сергей Михайлов
Strela Team (official)
5
Points
1
Wins
2
Losses
0
1
1
34.
Евгений Гоцуляк
Strela Team (official)
4
Points
1
Wins
3
Losses
0
1
1
34.
Александр Тимофеев
Strela Team (official)
4
Points
0
Wins
4
Losses
0
1
1
34.
Константин Ермохин
Gymnasium
4
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
34.
Ivan Getman
Universal Jiu Jitsu
4
Points
1
Wins
3
Losses
0
1
1
34.
FAKHRIDDIN URMANOV
GFTEAM
4
Points
2
Wins
2
Losses
0
1
0
34.
Владимир Трофименко
Kristian Cestaro Jiu-Jitsu Association
4
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
34.
Leon Mokrinskiy
GRACIE BARRA OZERKI - ST. PETERSBURG
4
Points
1
Wins
3
Losses
0
1
1
34.
Хамид Азимов
Universal Jiu Jitsu
4
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
34.
ANDREY GREBENiUK
Gojira team
4
Points
0
Wins
3
Losses
0
1
1
34.
Unknown User
Gymnasium
4
Points
0
Wins
2
Losses
0
1
1
34.
Nikita Gubenko
Strela Team (official)
4
Points
0
Wins
3
Losses
0
1
1
45.
Damir Murat
SATTI LUX STROY
3
Points
0
Wins
1
Losses
0
1
0
45.
Karen Tonoyan
Legacy Brazilian Jiu-Jitsu Yerevan
3
Points
0
Wins
1
Losses
0
1
0
45.
Unknown User
Universal Jiu Jitsu
3
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
45.
Tural Geokchaev
KAYLAS TEAM
3
Points
0
Wins
1
Losses
0
1
0
45.
Левон Пиранян
AF Academy
3
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
50.
Тимур Доронин
10th Planet jiu jitsu Batumi
2
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
2
50.
АРТЕМ Чернышев
Jungle Bjj
2
Points
0
Wins
3
Losses
0
0
2
52.
Alexander Ulanov
Gojira team
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
52.
Вадим Вульфович
Gojira team
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
52.
Adam Gantamirov
Gojira team
1
Points
0
Wins
3
Losses
0
0
1
52.
Тургут Мехтиев
KAYLAS TEAM
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
52.
Артём Невский
Budo-Center
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
52.
AGASERDAR Ovezov
Gojira team
1
Points
0
Wins
1
Losses
0
0
1