We have detected that you may be using an outdated browser that is not compatible with our website.
Toggle navigation
Community
Academies
Affiliations
Athletes
Log in
Create account
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Home
Events
Membership
Academies
Athletes
News
Ranking
Rules
Terms of Service
Competition Rules
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Gymnasium Cup
Home
Events
Membership
Academies
Athletes
News
Ranking
Rules
Terms of Service
Competition Rules
Account
Log in
Create account
Community
Academies
Affiliations
Athletes
Ranking
Best Boys 10-11 year Color Belts
Last calculated 19 hours ago
Rankings
Best Boys 10-11 year Color Belts
Global
1.
Дима Перевалов
АСЕ Ястреб
40
Points
9
Wins
1
Losses
4
0
0
2.
Роман Тимаков
BJJ.Parnas
39
Points
8
Wins
0
Losses
4
0
0
3.
Zakhar Eremin
Gymnasium
37
Points
12
Wins
3
Losses
3
1
2
4.
Andrew Mityashin
Gojira team
34
Points
5
Wins
0
Losses
2
0
0
5.
Arseniy Vashnev (Вашнёв)
Scramble
29
Points
10
Wins
4
Losses
2
2
2
6.
Aleksandr Makarov
Scramble
26
Points
7
Wins
2
Losses
2
2
0
7.
Илья Морковин
Strela Team (official)
21
Points
5
Wins
2
Losses
2
0
2
8.
Михаил Павлов
Scramble
19
Points
4
Wins
6
Losses
1
2
3
9.
Leon Shalaev
MATA LEAO
17
Points
4
Wins
3
Losses
1
2
0
10.
Alan Khan
Qazaqstan Top Team: Sagadat Batyr
13
Points
3
Wins
1
Losses
1
0
1
11.
Алан Кесаев
LUDUS ALLIANCE RUSSIA
10
Points
2
Wins
1
Losses
1
0
0
12.
Алексей Шаховский
Сибирский След
9
Points
2
Wins
0
Losses
1
0
0
12.
Giorgi Bakuradze
Gymnasia BJJ
9
Points
1
Wins
0
Losses
1
0
0
14.
Михаил Заликиани
Сибирский След
7
Points
2
Wins
5
Losses
0
1
2
14.
ELMAN IBAKOV
Gymnasium
7
Points
2
Wins
2
Losses
0
2
0
14.
Леон Шалаев
MATA LEAO
7
Points
2
Wins
2
Losses
0
2
0
14.
Иван Дружинин
Scramble
7
Points
3
Wins
5
Losses
0
2
1
14.
Timofey Kurbanov
Scramble
7
Points
3
Wins
4
Losses
0
2
1
14.
Богдан Петров
Сибирский След
7
Points
2
Wins
2
Losses
0
2
0
20.
Egor BELOBORODOV
Gojira team
4
Points
2
Wins
2
Losses
0
1
1
20.
Булат Ахметьянов
Strela Team (official)
4
Points
1
Wins
2
Losses
0
1
0
20.
Глеб Бутов
AF Academy
4
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
23.
Дамир Подоляко
AF Academy
3
Points
1
Wins
2
Losses
0
0
2
23.
Eli Paniashvili
Gymnasium
3
Points
0
Wins
3
Losses
0
0
3
23.
Лука Масалов
Kristian Cestaro Jiu-Jitsu Association
3
Points
1
Wins
1
Losses
0
1
0
26.
Aleksandr Gorelov
Gojira team
2
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
2
26.
Андрей Кулаков
Strela Team (official)
2
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
2
26.
Fedor Smorodkin
S.P.O.R.T. Generation
2
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
2
29.
Андрей Семученков
Supernova BJJ Academy
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Andria Jafoshvili
Georgia
1
Points
0
Wins
1
Losses
0
0
1
29.
Федор Петров
Russia
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Алексей Семенников
АСЕ Ястреб
1
Points
0
Wins
1
Losses
0
0
1
29.
Артём Абраменков
Supernova BJJ Academy
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Владислав Калюжин
Ludus Ramenki
1
Points
1
Wins
1
Losses
0
0
1
29.
Вячеслав Кочигин
MATA LEAO
1
Points
1
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Vadim Demin
Держава
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Саид Кагиров
СК БОЕЦ
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Vladislav Lyubomirov
Kristian Cestaro Jiu-Jitsu Association
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Ivan Bogoslovskii
GARAJJ
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1
29.
Иван Чернухин
СК БОЕЦ
1
Points
0
Wins
1
Losses
0
0
1
29.
Mark Ovchinnikov
LUDUS ALLIANCE RUSSIA
1
Points
0
Wins
2
Losses
0
0
1